Daudzi uzņēmumi izvēlas lētāko un viņuprāt vieglāko dokumentu digitalizācijas iespēju – daudzfunkcionālo printeri, kas vienā ierīcē nodrošina drukāšanas, kopēšanas, skenēšanas un faksa funkcijas. Tomēr šāds risinājums ir piemērots mājas ofisiem un maziem uzņēmumiem, kas nodrošina mazu iekārtas noslodzi. Uzņēmumiem un iestādēm, kas ikdienā strādā ar grāmatām, īpašas papīra formas (kartons, plastikāts, atšķirīga izmēra, u.c.), daudzlapu un abpusējiem dokumentiem, būtu nepieciešams pārdomāt atsevišķa skenera iegādi darbu optimizācijai un darbinieku ikdienas atvieglošanai.

Daudzfunkcionālo printera izmantošanai skenēšanā ir vairāki mīnusi, kas ietekmē skenēšanas procesu un rezultātu:

  • Nekvalitatīvs iegūtais attēls;
  • Liels iegūtā attēla faila izmērs;
  • Skenēšanas laikā nav pieejams citas ierīces funkcijas;
  • Skenēšana ir ievērojami lēna
  • Ierīce nav saudzīga pret skenēto dokumentu;
  • Bieži iestrēgst.

Ja Jums regulāri ir nepieciešams skenēt daudzlapu un abpusējos dokumentus, pareizā izvēle būs skeneris ar automātisko dokumentu padevi (ADF), kas paātrina un atvieglo skenēšanas procesu. Lai arī daudzfunkcionālo iekārtu ar ADF atrasti ir viegli, ļoti maz šo ierīču vienlaicīgi var skenēt abas lapas puses, kā ari skenēšanas ātrums ir ievērojami lēnāks kā dokumentu skenerim.
Ja jums ir nepieciešams skenēt ievērojamu skaitu grāmatu lapu vai sašūtus dokumentus, Jums vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties parocīgu plakanvirsmas skeneri. Daudzfunkcionālajos printeros plakanvirsmas skeneri bieži ir neparocīgi – vāks ir pārāk smags vai arī tieši pretēji pārāk viegls un nepiespiež dokumentu, kalibrācija notiek pēc pirmās lapas, kas nozīmē, ka nākošo lapu nepieciešams ievietot ļoti precīzi, lai neveidotos liekas malas, vai nebūtu informācijas zudumi.

Dokumentu skeneros ir padomāts par to, ka dokumenti var būt dažādi. Skeneros esošie sensori automātiski palīdz noteikt papīra izmēru, kā arī dažādas skenēšanas kļūdas, piemēram, vienlaicīgi padotas vairākas lapas, nodrošinot dokumentu saglabāšanu un atvieglojot operatora darbu.

Bieža problēma ar skenētajiem dokumentiem ir izveidoto datņu tālāka izmantošana – pārsūtīšana, glabāšana. Dokumentu skeneri nodrošina optimālu attēla datnes izmēru. Daudzfunkcionālā iekārta (atkarībā no iestatījumiem) var veidot 1-2MB lielas datnes, savukārt dokumentu skeneris līdzvērtīgi attēlu radīs ne lielāku par 100KB. Tādējādi tiek taupīti resursi un digitālo materiālu glabāšanas vieta.

Dokumentu skeneri nodrošina ātru skenēšanu, augstu attēla kvalitāti, ērtu lietošanu un saudzīgu attieksmi pret skenēto dokumentu.

DigitalStream pārstāv Latvijā Fujitsu PFU un KODAK Alaris. Mūsu piedāvātie skeneri ir derīgi uzņēmums gan ar dažiem, gan ar dažiem tūkstošiem skenējamo dokumentu dienā. Skeneru klāstā ir dažādas jaudas no 10 līdz 80 lapām minūtē (ppm) ADF skeneri, plakanvirsmas skeneri līdz A3 lapas izmēram, bezkontakta skeneris Fujitsu Scansnap SV600, tīkla skeneri Kodak Alaris, Fujitsu N7100, Fujitsu Scansnap rokas skeneri un daudzi citi.

Par Jūsu uzņēmuma vajadzībām piemērotāko skeneri jautājiet mums!

Izmantotie informācijas avoti:

Stone,M.David (2010). Scanner vs. MFP: Which Do You Need? Izgūts no: PCMAG

Kodak Alaris  (2017). Kodak Alaris Visit Reminds Us That Using MFPs is a Poor Choice For Scanning Izgūts no: doctech

Attēls: Peter Harris

 

Dalīties: